Fundacja Rozwoju Osobistego i Sportowego Akademia Sportu Kielce powstała z inicjatywy dwójki ludzi z dwóch różnych światów, ale za to z wspólną wizją rozwoju fundacji w kierunku przeciwdziałania patologiom społecznym poprzez sport. Michał Chodzyński, wiceprezes fundacji. Od 23 lat związany ze sztukami walki. Czas który spędził na Sali treningowej i doświadczenie jakie zdobył od przeszło dwóch dekad treningów, przekazuje swoim studentom na zajęciach już od kilku lat.

Nasza sala od rana do wieczora tętni życiem. Twórcy przedsięwzięcia aktywnie uczestniczą w prowadzeniu fundacji, stale organizując wydarzenia i urozmaicając czas spędzany na Sali treningowej. Prowadzimy zajęcia z systemu krav maga, boks, samoobrona dla dzieci, boks dla kobiet i treningi personalne.

Oprócz kilku sekcji, realizujemy również zamówienia publiczne, oraz organizujemy liczne kursy instruktorskie, oraz kursy na zamówienie. Przyświeca nam cel stworzenia lepszej jakości kursów, po ukończeniu których nasi studenci posiądą realną wiedzę praktyczną jak i teoretyczną. Nie nastawiamy się na masowe ,,produkowanie” trenerów. Część dochodów fundacji przekazywane będą na stypendia dla młodzieży z tzw środowisk patologicznych. W ten sposób młody człowiek ma okazję zdobyć całkowicie za darmo uprawnienia trenerskie i realizować się jako instruktor. Jest to dobra alternatywa dla braku perspektyw i pieniędzy na rozwój osobisty.